Standard.al

Shpërndarësi i picave prek këngëtaren e njohur shqiptare: SMS-ja e tij ishte therëse në shpirt

0

Këngëtarja e njohur Poni është një nga këngëtaret më të preferuara të muzikës së lehtë dhe popullore në tregun muzikor shqiptar.

Ajo gjithashtu është dhe mjaft aktive në rrjetet sociale ku shpesh herë ndan me ndjekësit e saj foto dhe ngjarje nga përditshmëria e saj.

Këtë herë këngëtarja ka publikuar në Instagram një sms të cilën ja ka dërguar një shpërndarës picash ku i shkruan se i ka dhënë 500 mijë lek më tepër pasi është ngatërruar dhe shton se lekët mund t’i mbajë.

Kjo sms e ka prekur shumë këngëtaren e cila ka vlerësuar gjestin e djalit dhe e ka përgëzuar për veprimin që ka bërë.

Me gjithë të mirat dhe hallet që ka ky vend unë mendoj se jemi një popull zemër mirë e me njerëz flori! Kjo është sms nga një shpërndarës picash, djalë tek të 20 besoj. Puna dhe rroga e tij është modeste por zemra e madhe. I telefonova se nuk e kisha vënë re që më kishte dhënë tepër sa lexova sms-së. Më le bakshish që parë dhe mos të m’i ktheje nuk ka problem. Punëtor, njerzor, i sjellshëm, ky është brezi që duam!

Për 5 mijë lek djali punon gjithë ditën dhe nuk e di a i merr në ditë, pra janë shumë për atë, nëse humb duhet t’i zëvendësoje nga dita e punës. Por me sms e tij nuk ka gjë, ishte therëse në shpirt.” shkruan ndër të tjera Poni.

Fotografia më e ëmbël për fundvit e Ponit me të birin

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.