Standard.al

Nis spektakli i Hënës së përgjakur

0

Ishte paralajmëruar se sonte do të ndodhte eklipsi më i gjatë hënor i shekullit të XXI. Dhe vetëm pak minuta më parë duket se spektakli i shumë pritur ka nisur.

Më poshtë do të keni mundësinë të shikoni disa pamje, të cilat vijnë nga Roma, të cilat tregojnë se eklipsi sapo ka nisur dhe hëna ka filluar të marrë ngjyrë të kuqe, shkruan Syri.net.

Për të gjithë ata që janë të interesuar, ekspert këshillojnë që ky eklips mund të shikohet me sy të lirë, pa qenë nevojë të përdorni syze speciale.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.