Standard.al

Ishulli Java konsiderohet më i bukuri në botë

0

TIRANË, 24 korrik /ATSH/ Kur përmendim fjalën “ishull” gjithmonë na shkon ndërmend dielli, rëra, oqeani dhe pemët e palmave. Sipas një studimi të bërë nga agjencia “Travel & Leisure” nuk ekziston një formulë e vetme për përkufizimin e parajsës.

Bazuar në aktivitetet, atraksionet natyrore, plazhet, ushqimi e mikpritja, mijëra udhëtim-dashës kanë votuar për ishujt e tyre të preferuar në botë.

Mes shumë votash të dhëna për Hauain, Bora Boran apo Tahitin, ishulli indonezian Java mori vendin e parë.

Kjo është renditja e ishujve më të bukur në botë sipas anketimit:

  1. Java, Indonesia
  2. Bali, Indonesia
  3. Lombok, Indonesia
  4. Maldives
  5. Waiheke Island, New Zeland
  6. Palawan, Philippines
  7. Mauritius
  8. Cebu, Philippines
  9. Paros, Greece
  10. Tasmania, Australia

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.