Standard.al

HISTORIA/ E tradhtoj burrin tim me një djalë të ri, pasi ai …

0

Unë jam në një lidhje dashurie me një mashkull më të ri se unë.

Të dy jemi të martuar dhe e dimë mirë se nuk kemi të ardhme të përbashkët.

Unë e dua burrin tim, por më mungon dashuria e tij në shtrat.

E dashura psikologe: Unë jam ngatërruar në një marrëdhënie të pasionuar me të dashurin tim dhe ne nuk mund ta ndalim vetveten.

Unë jam duke e shijuar një marrëdhënie të pasionuar me një mashkull që fillimisht e njoha përmes punës time si një blerës sekret.

Të dy jemi të martuar dhe e di që nuk kemi të ardhme bashkë, por nuk mund ta ndalojmë veten.

Ai është 35 vjeç dhe unë jam 29 vjeçe. Ne u njohëm kur unë hyra në punë. Ai është trajneri im dhe unë duhet t’i raportoj atij. Gjithmonë kemi flirtuar në një nivel të ulët.

Kur unë u zhvendosa nga ajo firmë, ne filluam të shkruanim mesazhe të çuditshme.

Unë jam e martuar prej 8 vitesh, ndërsa ai për 10.

Me kalimin e kohës ai filloj të bentë shaka rreth familjes së tij, duke thënë se gruaja e tij ishte e mërzitshme dhe jo e mirë në shtrat.

Burri im është një njeri i mirë, por seksi jonë duke se ka rënë nga një shkëmb. Ai është 34 vjeçar. Ne nuk flasim aq dhe kurrë nuk shtrëngojmë duart kur dalim jashtë për shëtitje ose për drekë.

E takova atë në kolegun tim në rrugë rreth 8 muaj më parë. Ai më pyeti nëse kisha kohë për të pirë diçka dhe qëndruam në lokal tërë ditën.

Ne nuk mundem të ndaleshim duke folur. E urrej ti them lamtumirë. Ai më dha numrin e telefonit dhe më tha ta marr.

E thirra dhe herën tjetër ai rezervoi një dhomë në hotel. Nuk kishte vetëm seks, por ishte e shkëlqyer. Ai ishte aq i butë.

Ai më bën të ndihem e dashur dhe e veçantë sërish, por më ka thënë se nuk është gati për ta lënë gruan e tij. Unë e di që duhet të përfundoj këtë lidhje dhe të përpiqem më shumë në shtëpi, por sinqerisht mendoj se e kam bërë më të mirën.

Unë jam munduar më tepër për martesën tonë sesa bashkëshorti im. Unë kurrë nuk kam ndaluar duke u përpjekur. Jam duke menduar ta lë atë për një kohë, por kam frikë nga qëndrimi vetëm.

Gjithashtu nuk dua ta humbas shtëpinë e bukur dhe miqtë e dashur që i kemi së bashku.

E dua burri tim, por ai më bën të ndihem mirë. Më të vërtetë nuk e di që çfarë duhet të bëj.

Psikologia përgjigjet: Ju lutem zgjohuni nga rreziku që ju jeni duke ecur.

Nëse nuk ndaleni duke takuar të dashurin tij, ju ose do të kapeni ose do të ngeleni shtatzënë, duke ju lënë të lënduar dhe demoralizuar.

Ti e di se nuk kë të ardhme me të, kështu që mos rrezikoni dhe mos humbisni kohën tuaj. Ju jeni e martuar rreth 8 vite dhe nuk është e pazakontë që marrëdhënie juaj të bëhet paksa e ndenjur.

Tregoni bashkëshortit tuaj që ju nevojitet ngrohtësia dhe dashuria e tij dhe që ju mungon dashuria e tij në shtrat.

Çfarë ndodhi me jetën tuaj seksuale? Nëse kjo është një problem fizik, atëherë kërkoj që ai të shkoj tek një mjek i përgjithshëm. A është ai në depresion ose i lodhur, apo vetëm ka nevojë për një ndryshim? A do ta ndihmonte atë një festë?

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.