Standard.al

Barcelona lë jashtë skuadrës Leo Messin, nuk merr pjesë në…

0

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka befasuar të gjithë pasi ka lënë jashtë skuadrës Lionel Messin në  turneun miqësor International Champions Cup.

Argjentinasi nuk është ftuar dhe në këtë mënyrë Valverde i ka dhënë atij pushim shtesë pas Kupës së Botës.

Lista e plotë e lojtarëve të Barcelonës të ftuar për këtë turne: Ter Stegen, Cillessen, Semedo, Denis Suarez, Paco Alcacer, Digne, Sergi Roberto, Andre Gomes, Aleix Vidal, Arthur, Lenglet, Rafinha, Munir, Marlon and Samper. Along ëith the youth players: Jokin Ezkieta, Palencia, Cucurella, Mingueza, Cuenca, Miranda, Monchu, Collado, Riqui Puig, Abel Ruiz, Pérez, Chumi dhe Ballou.

International Champions Cup është një turne që organizohet në SHBA në të cilin do të marrin pjesë ekipe të mëdha, si Manchester United, Bayern Munich, Juventus, Real Madrid, Milan, etj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.