Standard.al

Ibrahimoviç “sfidon” Trump: Tani do të isha president nëse…

0

Zllatan Ibrahimoviç ka shënuar golin e 12-të në 15 ndeshje, që kur ka veshur fanellën e Los Anxheles Galaksi. Edhe një asist në ndeshjen me Filadelfian dhe kjo është vepra e fundit suedezit në MLS.

Ai ka bërë për vete amerikanët në pak kohë dhe, siç thotë edhe vetë, nëse do të kishte shkuar në USA 10 vjet më parë, do të ishte protagonist edhe në politikë tashmë. Kjo është batuta e fundit e Ibrahimoviçit, i cili “sfidon” direkt Donald Trump:

“Nuk e di, nëse do ta ndryshoja apo jo kulturën futbollistik në këtë vend, tani vetëm po bëj detyrën time. Janë me fat, që nuk kam ardhur 10 vjet më parë, s”, – ka thënë Ibra me humor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.