Standard.al

Rugani me super rrogë te klubi anglez

0

Daniele Rugani është pranë transferimit në Chelsea.

E përditshmja sportive italiane “Tuttosport” raporton se mbrojtësi do të largohet nga Juventus duke vazhduar karrierën në Stamford Bridge.

Chelsea po ashtu i ka ofruar Ruganit rrogë të lartë prej 4.5 milionë euro, për dallim nga 1.5 sa përfiton aktualisht te skuadra kampione nga Serie A.

Por, ende mungon zyrtarizimi i marrëveshjes pasi Juventus kërkon 50 milionë euro për shitjen e tij, 40 si pagesë bazë dhe 10 të tjera në bonuse.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.