Standard.al

Pas botërorit, ky futbollist konsiderohet si më i shtrenjti në botë…

0

Botërori i “Russia 2018” ishte një eveniment tepër i rëndësishëm ku shumë prej futbollistëve kanë shprehur talentin e tyre aty ku ishin drejtuar sytë e të gjithë botës së futbollit.

Një paraqitje të mrekullueshme ka treguar edhe francezi, Kylian Mbappe ku ka marrë vëmendejen e shumë klubeve për të marrë shërbimet e tij.

Por Kylian Mbappe nuk mbretëroi vetëm Rusi duke fituar kampionatin botëror me Francën pasi ai ka shkëlqyer edhe në europë me PSG.

Së fundmi sulmuesi 19-vjeçar është zgjedhur si futbollisti më i vlefshëm në botë nën moshën 21-vjeçare sipas raportit të Prime Time Sport.

Mbappe i PSG-së, para një viti kishte vlerë prej 61.7 milionë eurove ndërsa në ditët e sotme kushton hiq rreth 200 milion euro dhe vlera e tij sa vjen e rritet çdo ditë.

Ai ka trefishuar vlerësimin duke lënë pas anglezin e Manchester Unitedit, Marcus Rashford dhe atë të Manchester Cityt, Gabriel Jesu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.