Standard.al

Ja si parashikohet moti për nesër

0

Të enjten pasdite dhe nesër, të premten, priten në përgjithësi, reshje lokale “te dobeta”, siç tregohet në tabelat e IGJEUM për secilin qark. Reshjet mund të prekin kryesisht zonat malore t? qarqeve gjatë pasditeve. Në ndonjë rast të rrallë, në zona shumë të kufizuara reshjet mund të jenë edhe në formën e shtrëngatës, por me kohëzgjatje të shkurtër.

TEMPERATURAT

Nesër, e premte, datë 20 korrik, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 20 / 32 °C
në vendet e ulëta: 19 / 31 °C
në vendet malore: 14 / 28 °C

ERA
Sot pasdite dhe nesër era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare në orët e mesditës (për momente të shkurtra deri e fortë).

Image

ImageImage

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.