Standard.al

Vasili: Cilin Hanh të besojmë atë që miratoi reformen në drejtësi apo këtë që foli sot…?

0

Pas takimeve të zhvilluara nga Komisioneri Johannes Hahn në Tiranë me Edi Ramën dhe presidentin Ilir Meta, ka reaguar ne facebook kryetari i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili, ku shprehte skeptik pas deklarateve te komisionerit. Ke duhet të besojme Hahn që miratoi reformen ne drejtesi te 21-22 korrikut apo kete qe foli sot.

Postimi i plotë:

Cilin Hanh te besojme ate qe miratoi reformen ne drejtesi te 21-22 korrikut apo kete qe foli sot.
Me mire asnjerin prej te dyve.
Pasi ky Hanh i dyte qe u shfaq sot, ja futi kot fare edhe per shkollen e magjistratures dhe tha se duhen 2/3 e votave ne parlament.
Ne fakt nuk duhen fare 2/3 e votave por 3/5 e votave aq sa ka vendosur Hanhi i pare ne 21-22 korrik.
Por nga qe ka qene gjithe diten me shkollepakun sot dhe ka degjuar e degjon vetem ate, i ngaterroi edhe Hanhi numrat e votave ndaj sqarojeni mor aman sa la nam.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.