Standard.al

Nisin homazhet për Fadil Hasën. Sali Berisha dhe Lulzim Basha nderojnë ikonen e humorit

0

Artistë nga e gjithë Shqipëria kanë mbërritur sot në hollin e teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, për të marrë pjesë në homazhet e artistit të ndjerë tashmë, të madhit Fadil Hasa.

Homazhe për personalitetin e artit shqiptar, zhvilluan sot edhe ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i PD-së Lulzim Basha.

Personalitete durrsake, njerëz të artit dhe kulturës, përfaqësues të institucioneve, miq e të afërm, gjithë grupi i artistëve të Durrësit e Shkodrës, etj., të prekur nga ndarja nga jeta e artistit të merituar, marrin pjesë në homazhet e një prej aktorëve të humorit, që bëri të qeshë me vite me radhë breza të tërë shqiptarësh.

Fadil Hasa ndërroi jetë dje në moshën 78-vjeçare pasi vuante nga një sëmundje e rëndë, duke lënë pas dy vajzat e tij.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.