Standard.al

Vdesin 5 persona nga temperaturat e larta, 1500 të tjerë në spital

0

Të paktën 5 persona humbën jetën nga efektet e valës së të nxehtit që ka goditur Japoninë dhe 1.500 të tjerë u shtruan në spitale, transmeton Anadolu Agency.

Agjencia e lajmeve Kyodo raporton se temperatura e ajrit në shumë qytete ka arritur në 38 gradë Celsius.

Zyra Meteorologjike e Japonisë njoftoi se temperaturat e larta ekstreme mund të zgjasin disa ditë.

Nga ana tjetër, 209 njerëz gjetën vdekjen në përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut të shkaktuara nga reshjet e dendura në të gjithë vendin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.