Standard.al

Berisha shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Stan Dragotin

0

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka shprehur dhimbjen dhe pikellimin e e tij për ndarjen nga jeta të personalitetit botëror të kinematografisë, shqiptaro-amerikanin Stan Dragoti.

Ja mesazhi i plotë i ish-kryeministrit Berisha

Stan Dragoti nje amerikan dhe shqiptar i madh mbylli syte pergjithmone!

Te dashur miq, keto dite u nda nga jeta Stan Dragoti, regjizori i madh i disa kryeveprave te kinematografise te Holliëoodit, nje gjeni i reklames, shpetimtar i Neë Yorkut ne koherat e tij me te veshtira, me te famshmen “I love Neë York” por dhe nje shqiptar i madh e atdhetar i flakte qe i dha shume nder kombit tone!

Une pata fatin te nijhem nga afer me kete amerikan dhe shqiptar te madh, ta ftoj te vizitoje Shqiperine, dheun e prinderve te tij nga Dragoti i Tepelenes, te deshmoje atdhedashurine e tij te flakte por dhe gadishmerine per te ndihmuar vendin e tij per dekada i ndaluar per te.

Me kete rast shpreh dhimbjen dhe pikellimin tim te thelle per per kete humbje te madhe dhe nderimin e mirenjohjen time te pakufishme ndaj Stan Dragotit dhe vepres se tij te pavdekshme! sb

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.