Standard.al

Vazhdojnë termetet, ja ku janë ndjerë lëkundjet këtë herë….A kaloi rreziku?!

0

Kur kanë kaluar disa ditë nga tërmeti me magnitudë 5.2 ballë që goditi vendin tonë, ende ndihen lëkundje, edhe pse më të lehta në qytete të ndryshme të Shqipërisë. IGJEUM ka regjistruar gjatë natës që lamë pas së paku tre tërmete që kanë lëkundur qytete të ndryshme të vendit.

Ajo që shihet është një zhvendosje e zonës nga Lalëzi ku ka qenë përqëndruar më herët, drejt Fushë-Krujës e Korçës, ku është regjistruar edhe lëkundja e fundit për datën 12, pikërisht në orën 03:37.

Sipas specialistëve këto lëkundje janë normale pasi atyre të pak ditëve më parë dhe se nuk ka rrezik.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.