Standard.al

U akuzua nga Rilindja për vjedhje fondesh/ Kastriot Çipi i pari shqiptar që kërkoi pluralizëm në Shqipëri (VIDEO)

0

Vetem pak dite me pare gazeta Tema e njohur si media prane qeverise ka hedhur akuza te renda ndaj regjisorit Robert Budina dhe Kastriot Çipi si te denuar me pare. Avokati i njohur Altin Goxhaj permes nje postimi ne facebook, ka dale ne mbrojtje ndaj regjizori Çipi, si një ndër organizatorët kryesorë të Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Goxhaj i ka cilesuar si shpifje  të ulëta dhe të ndyra nga të gjithë megafonët e Endri Fugës dhe Veliajt.

Postimi i plotë: 

Jo për gjë por kjo tregon se kush është regjizori Kastriot Çipi një ndër organizatorët kryesorë të Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i cili po sulmohet me shpifje të ulëta dhe të ndyra nga të gjithë megafonët e Endri Fugës dhe Veliajt, shpifje që do të marrin përgjigjen e merituar shumë shpejt në gjykatë duke i detyruar të gjithë zagarët e pushtetit jo vetëm të lëpijnë çfarë kanë pështyrë por edhe të paguajnë shume shtrenjtë për to!

Video e fjalimit:

https://www.facebook.com/Populli.TV/videos/1389584794519876/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.