Standard.al

Artistët të bashkuar në protestë: Nuk do të lejojmë të shkatërrohet arti dhe kultura

2

Artistët ditën e sotme, nuk kanë protestuar para teatrit Kombëtar, por kanë marshuar në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, për tu ndalur para kryeministrisë ku i kanë bërë thirrje Ramës që të tërheqë ligjin dhe të heqë dorë nga prishja e Teatrit për ndërtimin e Kullave.

Aktori Neritan Liçaj, duke ju drejtuar kryeministri Rama, ka thënë se nuk do ta lejojë që të shkatërrojë artin dhe kulturën në Shqipëri.

‘Jo me artin, jo me kulturën, jo me vlerat kulturore në vendit tënd. Nuk ta lejojmë’, tha Liçaj.

2 Comments
  1. american16al says

    Keta “artiste” u bene te bezdisur edhe ne bulevard tani, ka ardhur koha qe te mendohet me qetesi dhe emocione, ruajini keto te fundit per ne skene.!!!!!

  2. american16al says

    Keta “artiste” u bene te bezdisur edhe ne bulevard tani, ka ardhur koha qe te mendohet me qetesi dhe pa emocione, ruajini keto te fundit per ne skene.!!!!!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.