Standard.al

Merr flakë makina në autostradën Tiranë-Durrës. Zjarri u ndez si pasojë…

0

Një makinë është shkrumbuar nga flakët pasditen e së hënës në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ndodhi në kilometrin e 6-të të autostradës, në rrugën dytësore.

Burime zyrtare nga Policia e Tiranës sqarojnë se automjeti në fjalë ka marrë flakë në ecje, si pasojë e një shkëndije elektrike.

Siç mund të shihet në këto pamje të siguruara nga tvklan.al automjeti është përfshirë i tëri nga flakët, duke u djegur thuajse plotësisht.

Në vendngjarje shkuan shërbimet e policisë dhe zjarrfikëses që bënë të mundur shuarjen e flakëve. Fatmirësisht nuk pati persona të lënduar.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.