Standard.al

Horoskopi/ Ja çfarë do të ndodh me ju këtë javë

0

Si nis java e dytë e muajit korrik për 12 shenjat e horoskopit? Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Keni lënë pezull një çështje të rëndësishme? Prisni një ofertë pune? Lexoni horoskopin nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin.

DASHI

Të përgjithshmet: Kjo javë vjen edhe për t’ju shqetësuar dhe për t’i rregulluar gjërat dhe ndjenjat. Hëna e re që ndodh tek Gaforrja të premten ndikon gjatë gjithë javës. Instinkti ju zgjon dhe ju shtyn për të mbrojtur veten, si dhe shtëpinë tuaj. Tani është periudha ku mund të merrni vendime të mëdha për familjen tuaj dhe për njerëzit tuaj të dashur. Edhe në profesion, ajo që ju shqetëson më shumë janë bashkëpunimet dhe mënyra se si i trajtoni ata nga tani e tutje.

Parashikimet në dashuri: Qëndrimi i partnerit tuaj ju shqetëson dhe shpesh ju bën të ndjeni presion intensiv. Është mirë të flisni për të gjitha këto, por pa kokëfortësi dhe agresivitet. Ju gjithashtu duhet të pranoni që njerëzit nuk ndryshojnë me dëshirën tuaj dhe mirë është të përshtatemi ndonjëherë. Nëse jeni vetëm, nevoja juaj për kontakt njerëzor ju bën shoqëror dhe të jashtëzakonshëm.

Parashikimet profesionale: Në profesion do të mundeni të bëni një sërë bashkëpunimesh. Afërdita nga Virgjëresha (me hyrjen e saj të Martën) ju bën të shikoni bashkëpunimet dhe marrëdhëniet tuaja me kolegët. Emocioni ndjek logjikën, një tipar që është i vlefshëm në mjedisin profesional. Ju dëshironi kontakte të qarta, rezultate të shkëlqyera dhe sjellje profesionale. Pozicioni juaj do të jetë i qartë dhe nuk do t’ju kënaqë asgjë më pak se sa e përsosura. Në financa hyni në një proces “rizhvillimi”, sepse mendoni se tani është shansi për të hequr qafe borxhet që ju ndjekin.

DEMI

Të përgjithshmet: Kjo javë promovon komunikimin dhe ju bën më të kërkuar në marrëdhëniet tuaja në lidhje me njerëzit përreth jush. Çfarë do të thotë kjo? Nga njëra anë Hëna tek Binjakët nga data 9 të muajit, ju jep një humor më komunikues ndërkohë mendimet përkeqësohen. Ju i njihni kurthet dhe mund t’i shmangni me zgjuarsi dhe fleksibilitet. Nga ana tjetër, hyrja e Afërditës tek Virgjëresha të Martën shënon një periudhë duke ripërcaktuar për marrëdhëniet që keni me ata përreth jush. Dalëngadalë e keqja e së kaluarës zgjidhet, sepse thjesht ju nuk pranoni ngatërrime!

Parashikimet në dashuri: Distanca që mbani nga partneri juaj është bërë tashmë e dukshme, por gjithashtu krijon një problem. Problemet që ka partneri juaj janë të mjaftueshme dhe qëndrimi juajndikon në situatën. Nëse jeni vërtetë të interesuar, provoni një mënyretërheqjeje.Ju që jeni duke shijuar lirinë tuaj, keni shumë mundësi për njohje interesante, përmes jetës suaj të pasur shoqërore.

Parashikimet profesionale: Në profesion periudha e ardhshme do jetë mjaft e matur, do të disiplinohet dhe do të kërkoni përsosmëri në çdo gjë që bëni. Ju nuk pranoni të punoni me njerëz që nuk mund të vazhdojnë me ritmin tuaj, kështu që shpeshherëdo të lëvizni të vetmuar për të marrë rezultatin e duhur, sipas të dhënave tuaja. Ekonomia pritet të përmirësohet. Ju do të vendosni rregull të mjaftueshëm dhe do të arrini të merrni frymë.

BINJAKET

Të përgjithshmet: Me psikologjinë tuaj gjeni ritmet tuaja të zakonshme dhe shoqërinë tuaj. Kjo javë sjell të dhëna të reja në jetën tuaj. Hëna do të jetë në shenjën tuaj të Hënën, kështu që mund të lëvizni me përparësi. Në të njëjtën kohë, të gjitha këto ditë marrin ndikimin e fuqishëm të Hënës së Re tek Gaforrja. Jeni në një periudhë kur shikoni një perspektivë të ndryshme të marrëdhënieve me të afërmit tuaj dhe jeni gati për të bërë ndryshime në shtëpinë tuaj, si në aspektin material, dhe në kontaktet, marrëdhëniet dhe ndikimet.

Parashikimet në dashuri: Problemet në marrëdhëniet nuk ndalen kurrë. Çdo gjë është diçka që ju shqetëson dhe ju largon. Ju mund të bisedoni me bashkëshortin tuaj dhe të përpiqeni të gjeni një zgjidhje të përbashkët. Të dini, se shumë çështje do të zgjidhen kur të vendosni të ndryshoni qëndrimin ndaj gjërave. Ju që nuk keni gjetur ende gjysmën tjetër, vjen koha kur gjërat do të ndryshojnë …

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj do të jeni në gjendje të përmirësoni kushtet dhe marrëdhëniet me bashkëpunëtorët dhe kolegët tuaj. Do të keni mundësi të gjeni zgjidhje kuptimplote për çështjet që ju shqetësojnë dhe së fundi të zbulohen. Në ekonomi ekziston përmirësimi dhe përparimi që jusjell Jupiteri nga Akrepi.Rigjenirrugën e drejtë dhe gjërat hyjnë në vijë.

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Ditët e ardhshme do të ushtrojnë një ndikim të fortë në shenjën tuaj, pasi Hëna e Re do të zhvillohet në shenjën tuaj të Premten. Instinkti juaj forcon dhe lëviz në mënyrë spontane për të mbrojtur emocionin tuaj, por edhe gjithçka që rrethon shtëpinë dhe familjen. Është një mundësi e mirë për të filluar një fillim të ri me të dashurit tuaj nëse është e nevojshme, ndërsa ju mund të vendosni qëllime të reja për në shtëpi. Tani ju mund të ndryshoni dekorimin, por gjithashtu mund të vendosni rregulla të reja që do ta bëjnë jetën familjare më të qetë!

Parashikimet në dashuri: Një javë e mirë për diskutim do të jetë e tashmja. Hapni zemrën tuaj partnerit tuaj dhe mos u përpiqni të shmangeni prej tij. Duke e bërë veten tuaj viktimë të situatave ose duke u përpjekur të veproni në mënyrë autonome nuk arrini atë që dëshironi. Ju që jeni vetëm, është momenti i duhur për t’u çliruar nga mendimet që ju mbajnë të mbyllur.

Parashikimet profesionale: Këtë javë ka shumë mundësi që të thirreni për të marrë vendime të rëndësishme dhe fatale në fushën e punës. Ndoshta një partner mund të duhet të ndryshojë rolin e tij, të largohet ose në çdo rast të ndryshojë mënyrën si veproni. Ndoshta duhet të ndërprisni një bashkëpunim ekzistues dhe të ndryshoni drejtimin. Të gjitha varen nga kushtet mbizotëruese. Si do që të jetë besoni instinkteve tuaja dhe mos kini frikë të merrni vendime të nxituara nëse është për ardhmen tuaj të mirë.

LUANI

Të përgjithshmet: Fillimi i javës do të jetë shumë i favorshëm për shenjën tuaj, pasi Hëna nga Binjakët ju jep ide të jashtëzakonshme dhe të menjëhershme. Shfrytëzojini ato për të dalë nga bllokimi në të cilin ndodheni. Përfitoni nga mundësitë që gjeni dhe sigurohuni të komunikoni në mënyrë korrekte dhe efektive për atë që keni në mendje. Ndoshta ndiheni sikur përtoni, kështu që do të shikoni për sfidën në jetën tuaj të përditshme. Me Jupiterin që vjen në rrugë të drejtë tek Akrepi nga data 10 të muajit, gjërat do të marrrin rrugën e tyre dalëngadalë kështu që ju mund të ngriheni përsëri!

Parashikimet në dashuri: Bisedimet me partnerin tuaj nuk do të jenë të dhimbshme këtë javë. Intensiteti që ndjeni mban dhe jetën tuaj emocionale, por mbani mend se ky qëndrim nuk ju jep ndonjë përfitim. Më mirë të flisni për shqetësimet tuaja ose nëse nuk ndiheni gati, mbani distancat tuaja.

Parashikimet profesionale: Çdo gjë që ju frikësonte deri më tani, nga kjo javë e tutje duket se do menaxhoni për të kaluar frikën tuaj të vjetër dhe të bëni hapa për të arritur qëllimet tuaja. Lëvizni përpara me lehtësi më të madhe, ndani idetë tuaja, bëni kontakte me bashkëpunëtorë të vjetër dhe të rinj dhe do mundesitë gjeni shumë nga ato që keni në mendjen tuaj. Natyrisht, këtu shmangni kurthin e mbioptimizmit. Financat stabilizohen dhe lëvizin për lart, ndërkohë Afërdita hyn tek Virgjëresha të Martën.

VIRGJERESHA

Të përgjithshmet: Një nga ngjarjet më të fuqishme planetare është hyrja e Afërditës në shenjën tuaj. Kjo do të thotë që interesi juaj është pothuajse i zhvendosur në marrëdhëniet tuaja, në statusin tuaj shoqëror dhe në sjelljen tuaj. Në të njëjtën kohë, kënaqësia do të fitojë një peshë të madhe dhe do t’ju bëjnë të rikonsideroni rolin e tyre në marrëdhënien tuaj. Jeni njeri praktik dhe irealizimit të gjërave, por është koha për të parë anën më sensuale dhe më të ndjeshme të jetës!

Parashikimet në dashuri: Mos qëndroni të mbyllur në marrëdhënien tuaj. Java promovon nevojën tuaj për të ndarë mendimet tuaja. Çështjet që lidhen me ju dhe bashkëshortin tuaj mund të zgjidhen në një mënyrë më të thjeshtë se atë që besoni. Provoni një tërheqje të qetë dhe do të arrini shumë këtë javë.

Parashikimet profesionale: Hëna e re tek Gaforrja, ndikon në thelbin e qënies suaj, vetës tuaj të brendshme. Atje janë elementet themelore tuajat që përfundojnë në sjelljen tuaj të jashtme. Që tani e tutje është e mundur të jeni një person tjetër në punë, pasi ndryshimet e brendshme ndryshojnë dhe ndikojnë në marrëdhëniet tuaja. Ndiqni instiktin dhe merrni vendime me dorën në zemrën tuaj. Në financat nuk duket të keni problem, sepse me ekonominë që bëni nuk ka vend për gjera të kota!

PESHORJA

Të përgjithshmet: Ditët që vijnë ju sjellin më afër nevojave të njerëzve që janë pranë jush. Nuk do merreni vetëm me shqetësimet tuaja, por doshikoni dhe “dëshirat” dhe nevojat e palëve të treta. Hëna e re tek Gaforrja, ka një ndikim të fortë me kohë. Çështjet e shtëpisë dhe të familjes janë në shënjestër. Diçka dëshironi të ndryshoni në shtëpi, diçka duhet patjetër të largohet dhe diçka tjetër vjen për të ndryshuar energjinë dhe humorin. Nevojat e brendshme gjejnë rrugën për në sipërfaqe dhe më në fund shprehen për të sjellë shpengimin!

Parashikimet në dashuri: Në ndjenjë do të keni mundësinë të kaloni një kohë të këndshme me bashkëshortin tuaj. Përkundër tensioneve në jetën tuaj, bashkëshorti juaj do të jetë ai që me pak fjalë ose me një veprim të papritur do t’ju bëjë të ulni tonin dhe t’ju ëmbëlsojë. Lini mënjanë mosmarrëveshjet dhe mos i sillni ato vazhdimisht mes jush.

Parashikimet profesionale: Në punë do të jetë një javë që është mjaft krijuese dhe do të sjellë rezultate të rëndësishme në planet tuaja. Përqendrohuni në diskutimet që keni të bëni me eprorët dhe partnerët. Flisni për idetë tuaja dhe “shitini” me fjalët e duhura. Tani keni zgjuarsinë që ju duhet për të promovuar punën tuaj dhe për të hedhur themelet për një të ardhme shumë të mirë! Në financat tregoni vendosmërinë tuaj dhe menaxhimin e vazhdueshëm të disiplinuar. Vijnë ditë shumë të mira.

AKREPI

Të përgjithshmet: Merrni frymë dhe shihni jetën tuaj të vazhdojë rrugën e saj. Më në fund, gjërat çbllokohen, falë kthimit të Jupiterit në një rrugë të drejtë në shenjën tuaj. Optimizmi përmbytet përsëri në mendimet tuaja dhe në jetën e përditshme, buzëqeshja del pa mundim dhe bëni plane të mëdha. Ju jeni në një lubrifikant krijues dhe bëni shenja të mrekullueshme. Një udhëtim kuptimplotë mund të programohet dhe do t’ju ndihmojë të evoluoni sipas qëllimeve tuaja. Fama dhe paratë kanë tendencë shumë, prandaj shfrytëzoni çdo minutë nga tani e tutje.

Parashikimet në dashuri: Nëse partneri juaj nuk e pranon nevojën tuaj për kohë personale, duket se nuk do ta pranoni me durim. Kjo, nuk është përballja më e mirë! Përpiquni të jeni të drejtpërdrejtë dhe të qartë, sepse vetëm kështu do të vazhdonita keni “aleatin” tuaj! Nësevetmia ju ka lodhur përsëri, gjërat së shpejti do të përmbysen dhe kjo do të jetë për shkak të ndryshimit tuaj.

Parashikimet profesionale: Në biznes, gjërat po përmirësohen nëse deri tani ju kanë vështirësuar. Zhvillimet ju kapin ndonjëherë dhe një fuqi më e lartë ju shtyn në zhvillime pozitive. Bëni bashkëpunime të reja me Afërditën që hyntek Virgjëresha të Martën, dëgjoni nevojat e tregut, merrni vendime të mira, bisedoni për t’ju ndihmuar të zgjeroni dhe merrni ide. Është një periudhë e aktivitetit dhe jo e vëzhgimit. Në ekonomi e keni ulur tendencën tuaj për gjëra të kota, sepse tani universi ju ndihmon të tërhiqeni!

SHIGJETARI

Të përgjithshmet: Jupiteri kthehet në një rrugë të saktë nga data 10 e muajit duke sjellë me vete bujarinë dhe entuziazmin. Sigurohuni vetëm që të mos e teproni.Mund të rrisni popullaritetin tuaj këtë javë me Hënën e Re që do të ndodh tek Gaforrja më 13. Një veprim i mire dashurie dhe interesimi për një person që është i afërt me ju do t’ju mbushëme kënaqësi dhe respekt. Me hyrjen e Hënës tek Virgjëresha të Dielën është një shans i mirë për t’u programuar për javën e ardhshme. Vendosni përgjegjësitë tuaja në një rregull dhe merruni me një temë që kërkon vëmendje dhe organizim.

Parashikimet në dashuri: Sentimentalisht klima do të jetë mjaft e këndshme, dhe sidomos ju që jeni të lidhur, mund të kaloni mirë me partnerin tuaj. Ju bën të ndiheni të plotë dhe të qetë. Shijoni një javë të qetë! Nëse përsëri jeni vetëm, keni nevojën të flisni në thellësi dhe përmbajtje dhe të jeni me një mik të mirë …

Parashikimet profesionale: Në profesion kjo javë do t’ju ndihmojë të rregulloni punët tuaja në pritje dhe të organizoni më mirë jetën tuaj të përditshme profesionale. Nëpërmjet komunikimit të duhurqë ju fal Hëna tek Binjakët, jeni në gjendje të kërkoni personin e duhur dhe kohën e duhur për të ndihmuar të zgjidhni çështjet tuaja.Me Jupiterin në rrugëtë drejtë nga Akrepi që nga data 10, përgatituni për zhvillimet e mëdha, sidomos ju që keni punuar shumë në këtë drejtim. Në sektorin financiar, gjërat nuk do të jenë të këqija, ndërkohë lëvizni me kujdes dhe kjo do t’ju ndihmojë të balanconi.

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Saturni vazhdon të lëvizë në shenjën tuaj dhe të ushtrojë mbi të hijen e rëndë që ju mbush me njohuri, edhe pse e bën në mënyrë të vështirë. Megjithatë, kjo javë premton dashuri, kujdesdhe interesim. Hëna e Re zhvillohet në shenjën e Gaforres në 13 dhe ju angazhon në situata emocionale. Kur ndjeni plotësi emocionale dhe ngritje shpirtërore, gjërat duken më të thjeshta. Me Hënën tek Binjakët në fillim të javës mund të jeni mjaft diplomatik në secilin sektor për të arritur qëllimet tuaja më lehtë.

Parashikimet në dashuri:Ju nuk bëni gabim me marrëdhënien tuaj, edhe pse ka shumë probleme sipërfaqësore. Kjo ndodh sepse ju dini se si t’i menaxhoni dhe si t’i kapërceni ato me bashkëshortin tuaj. Sigurohuni që të mbani një gjendje të qetë psikologjike këtë javë, sepse është e mundur që disa nga ngjarjet tuaja do t’ju bëjnë nervozë.

Parashikimet profesionale: Ndiheni shumë mirë me veten dhe përpiquni të gjeni vendin tuaj në botën ku i përkisni. Marrëdhëniet tuaja personale dhe profesionale kanë parakushtet që të bëhen më të ngrohta dhe më thelbësore. Përmes takimeve të drejta me njerëzit e duhur mund t’i shihni planet tuaja që marrin fund.Megjithatë, disa çështje familjare kanë mundësi të ndikojnë në rutinën tuaj të përditshme dhe ju nevojitet të mbani mirë bilancin tuaj. Ndani zonat dhe mos bini në kurth për t’i përfshirë ato. Ekonomia tregon stabilitet që është e mjaftueshme.

UJORI

Të përgjithshmet: Hëna e Re në 13 tek Gaforrja ka mundësi të krijojë një ambient të këndshëm, si në punë ashtu edhe në shtëpi. Në punë, do të vëreni një zhvendosje të njerëzve dhe qëndrime më të sjellshme dhe më të dobishme për t’ju ndihmuar. E njëjta gjë vlen edhe për ju. Kënaqësia dhe humori i mirë do të përhapen si valë të mbushura me energji pozitive. Me Hënën tek Luani, në fund të javës, mos humbisni mundësinë për të përhapur buzëqeshjen tuaj dhe pamjen tuaj pozitive. Argëtoni, kërceni, bëni një ekskursion dhe me pak fjalë, lini prapa çdo gjë të shëmtuar dhe të padenjë!

Parashikimet në dashuri: Grindje, grindje, grindje! Është koha t’i jepni fundi. Dhe ju vetë jeni lodhur të grindeni. Pra, kështu merrni vendimet tuaja dhe nga këtu e tutje, bëhuni njeriu që ëndërroni. Kjo do t’ju japë mundësinë të përjetoni atë që mendoni se është ideale. Ky ndryshim vlen edhe për ju që jeni vetëm. Mjafton mjerimi dhe pesimizmi. Vijnë ditë më të mira!

Parashikimet profesionale: Ju keni shumë energji këto ditë dhe kjo do t’ju ndihmojë të shprehni saktësisht krijimtarinë tuaj. Në këtë mënyrë rutina e përditshme e punës do të shkojë shumë mirë dhe do të keni mundësi të përfundoni disa raste që kanë qenë në “akull” kohët e fundit. Ka shumë mundësi të nevojiten për të kryer detyra të reja. Filtroni pak gjërat dhe pranoni ato detyrime që do të tregojnë aftësitë tuaja dhe punën tuaj. Në financa, ju nevojitet vëmendje pak nga mesi I javës, pasi çështjet e ndryshme në pritje do t’ju sjellin në pozicion të vështirë.

PESHQIT

Të përgjithshmet: Një ëndërr apo një ide që është në sirtar për një kohë të gjatë duket se gjenmënyrën për të nisur, duke dhënë kënaqësinë që po kërkonit. Jupiteri kthehet në rrugë të drejtë nga shenja e Akrepit, që do të thotë se pengesat janë mënjanë dhejaarrini përsëri duke bërë hapa në jetën tuaj. Sektori që ju “djeg” më shumë, gjatë kësaj periudhe, do të ketë rrugë të drejtë dhe mund të shpresoni për ditë shumë më të mira. Me Hënën e Re tek Gaforrja, kordat tuaja emocionale janë më të ndjeshme, në një mënyrë që ju ndihmon të merrni një vështrim të ri në ngjarjet e jetës suaj.

Parashikimet në dashuri: Emocionet zgjohen dhe bashkë me ta dhe nevojat e trupit … Java është e mahnitshme dhe nuk ka arsye për të mos shijuar gjithçka që universi ju jep! Problemet që mund të keni në jetën tuaj të përditshme mund të presin. Shijoni shoqërinë dhe sensualitetin në kombinimin e tyre përfundimtar!

Parashikimet profesionale: Paratë dhe vlerat do të vijnë në konflikt brenda mendjes suaj javën që vjen. Vendosja planetare do t’ju sjellë mjaft fat dhe do të zgjasë shanset tuaja. Nga ana tjetër, do të ketë ngarkesa shtesë që do ju kërkohet për të menaxhuar në punë ose edhe ndryshime të shpejta që ju duhet të përballni. Përfitoni nga komunikimi i mirë që Hëna ju jep nga Binjakët në fillim të javës dhe sigurohuni që të mbyllni punët në pritje si dhe financat.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.