Standard.al

Shpërthen ish-bashkëshorti i Eneda Tarifës

0

Ish-bashkëshorit i Eenda Tarifës, Erjon Zaloshnja ka shpërthyen në ankesa ditën e stome, nëpërmjet një statusi në ‘Facebook’. Zaloshnja ankohet për një problem shumë aktual të kryeqytetit, siç është parkimi. SIpas tij, duhen hequr gare nga qarkullimi mejet, në këtë mënyrë nuk do të abuzoohet me qytearët.

Gjithashtu ai shkruan për vështirësin e të gjeturi një parikim dhe gjobat që vendosen nga polica, duke e kthyer Tiranën në një diktaturë.

Statusi i plotë:

“Hiqini me vlla makinat nga qarkullimi. Pse i lejoni kot? Qe te na rripni leket? Marim karroca me kuaj e bicikleta qe te transportojme mjetet e punes, qe te blejme mallra e vegla se me makine nuk dilet me ne Tirane. Cdo m2 nje polic. Rruga bosh as 2 minuta ne dyqan shfaqet polici te ve gjobe.

Nderkaq sapo pagova 130 mije leke gjoba bashkie 20 mije lekshe, policie 10 mije lekshe. Shumica gjoba te rrugica e shtepise. Aty ku lejohet sot slejohet neser. Dhe as qe lejohet gjekundi me te parkosh. Ska me parkim as me lek as pa lek. Kur gjen ndonje parkim privat me 1 mije leke te duket parajse.

Pronaret e parkingjeve private jane trashur nga dhjami abuziv. 2 mije lek ora. Kaq. Po deshe. Ne periferi madje. Sulmohet qytetari pa meshire. . Kjo po kthehet ne Tiranen skandaloze diktatoriale. Po humbisni njerezit qe keni pas ne krah e ata qe si keni pas. Na lini te punojme e jetojme se ndihme spo kerkojme. Keshtu seshte mire. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.