Standard.al

VIDEO/ Vijnë pamjet e para nga vendi i ngjarjes, 65-vjeçari dyshohet që…

0

Këto janë pamjet e para që vijnë nga Gjergjani i Elbasanit, ku një çift kanë humbur jetën si pasojë e flakëve të shkaktuara nga rrjedhja e gazit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në mesnatë, ndërsa në mëngjesin e sotëm është zbardhur edhe identiteti i dy të vdekurve,

Bëhet fjalë për Vasil Liçin, 65 vjeç dhe gruaja e tij Sabire Liçi, 61 vjeçe.

Dyshimet janë që burri të ketë hapur gazin dhe më pas ti ketë vënë flakën.

Si pasojë  kanë marrë flakë disa orendi shtëpiake si dhe dyshohet nga asfiksia kanë  ndëruar jetë bashkëshortët.

Nipi i tyre ka konstatuar zjarrin dhe ka shkuar menjëherë në banesë duke u futur nga dritarja por çifti kishte ndërruar jetë.

Grupi hetimor në vendngjarje  po punon  për zbardhjen e plotë  të  rrethanave të ngjarjes.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.