Standard.al

Deklarata e fortë e Kryemadhit: Asnjë hap prapa, të mbrojmë teatrin nga hajdutët e qeverisë

1

Perplasja e artisteve me qeverine nuk ndalet, po ne mbeshtetje te tyre eshte opozita, qe nuk ka ndermend te dorezohet lehte, kete e ka bere te ditur dhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi. Permes nje statusi ne facebook Kryemadhi shkruan, se opozita ka qenë që në fillim në mbështetje të kërkesave të artistëve dhe qe aksioni opozitar për çështjen e Teatrit do të vazhdojë pa ndalim.

Postimi i plotë:

Asnjë hap prapa, të mbrojmë teatrin nga hajdutët e qeverisë!

Opozita ka qenë që në fillim në mbështetje të kërkesave të artistëve, edhe pse çështja e Teatrit Kombëtar është çështje me përmasa kombëtare dhe nuk mjafton vetëm protesta e artistëve.

Të ndërtosh kulla atje, ku për dhjetëra e dhjetëra vite është prodhuar kulturë, është arrogancë me çmim të lartë, çmim që sot e paguajmë të gjithë së bashku.

Aksioni opozitar për çështjen e Teatrit do të vazhdojë pa ndalim!

Ne e dimë që kemi shumë gjëra për të kritikuar në punën tonë, por pa dyshim jemi në një proces përmirësimi të pandalshëm, që po ia lëkund shtyllat e pushtetit, të ndërtuar dhe mbajtur me paratë e drogës dhe krimit, Edi Ramës.

Ne jemi alternativa e re për të zëvendësuar këtë pushtet të zhytur në krim e korrupsion. Dhe për këtë partnerët tanë janë qytetarët e ndershëm të të gjithë Shqipërisë, pa dallime partiake, pasi Shqipëria është mbi të gjitha.

Krimi e droga janë fatkeqësia jonë dhe e fëmijëve tanë! Ndaj sa më shpejt të ndodhë rokada e pushtetit, aq më të mbrojtur janë fëmijët e shqiptarëve nga droga dhe krimi.

1 Comment
 1. tomorri dr says

  Kushter Jane te m.
  Me carton nuke behet gje??
  Pushtet legislative eshte I Ps.
  Pushteti ekzekitiv po e po
  pushteti I trete juridik nuke ekzistone.
  Eshte ne fazen sheh, shah mate kushdo.
  Disa media Jane transmission pulezh e ps.
  Zgjidhje s’ka
  Pervec Sa thote e nderuara kryetare e LSI,problemi eshte
  se ata gjeten mercenary ne thozja ”arkitekt”,” inginere ‘.e ”artist” u bene
  Jane ne interest per prinacy
  Ose
  Per pun
  Per transaksione,sipermarrje
  Nnuk flas per politike Na eshte beret koka daulle
  Ne kefe ne parke ne rruge ne TV.vec sharje ,shpifje e shpikje.
  Me fjalet nuke marrin veshe.
  Nuke kame asne lidhje me kryetarin e pd. por here lukzim
  ;Here lulu lul0here lulashe.lushe,etj ten.
  Te cilit. l thun a hande
  te ”bisedojm ‘.se Europes I than Ps I kame beret detyrat
  A e Kane mbarure filloren??
  Kur ngelesh ne klase nuke te perjashtojn
  Por thone hajde vitin tjter e Vijo mesimin ne ate kl.qe ngele
  I thone nje vite po te ish te tre Muja i thone hajde ne vjeshte
  Sa era e very fryne deri qershor
  ??. Apo dhjetore nuke dine??pune Europe tri me dera.
  Ndofta termeti I Shkundi dhe beje kthese.??
  Kur vdiq nje udheheqes I madhe la Porosi Duarte mi leni jashte,???
  Dmth. nuke Mora gje me vete.
  Si hajdutet korruptuarit,harbutet miljoneret ne dhe do hyjne, dy Metra Kari
  Re ne

  do okopojne Na humbin shqiperise.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.