Standard.al

Spanjë-Rusi/ Vjen befasia e madhe nga Iberikët

0

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Spanjë-Rusi e cila do të luhet në orën 16:00.

Sfida është e vlefshme për 1/8 e Botërorit dhe fituesi do të përballet me Danimarkën ose Kroacinë, të cilat luajnë në orën 20:00.

Trajneri i Hierro ka befasuar disi pasi ka vendosur që në vend të Iniestat të luajë Asensio, dhe në vend të Carvajal, Nacho.

Teksa Rusia luan me të njejtin ekip, për veç Smolnikov që nuk luan pasi u ndëshkua në ndeshjen e fundit me karton të kuq.

Image

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.