Standard.al

Ja si do të jetë moti sot dhe nesër

0

Sot, bregdeti dhe zonat e ulëta dominohen nga moti i kthejllët me vranësira të lehta deri në mesditë kur vranësirat shtohen në zonat lindore. Pasditja mbetet në kushtet e motit kryesisht të kthjelët në të gjithë vendin përjashtuar juglindjen ku vranësirat janë të dukshme. Era do të fryjë kryesisht e lehtë me shpejtësi 25 km.h nga perëndimi ndërsa në det vijon dallgëzimi, njoton Meteoalb. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por rritje me 2 gradë celcius sjell mesdita kur maksimumi pritet të shënojë 32 gradë celcius.

Shqipëria nesër:

Gjatë gjithë ditës mori vijon me kthjellime në të gjithë territorin. Por vonë pasditja dhe orët e mbrëmjes sjellin vranësira kalimtare në zonat malore, kushte që mbeten prezent dhe gjatë natës. Era do të fryjë e lehtë në tonë dhe det me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi perëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët. Temperaturat e ajrit mbeten konstante në orët e mëngjesit por mesdita sjell rritje me 2 gradë celcius të tempraturave në territor

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.