Standard.al

Ironizon deputeti largimin e Spanjës nga Botërori: “Defiçenti ynë i qan festat e ç’fryrjes”

0

Duket se edhe Botërori i futbollit do të kthehet në një temë shumë të diskutuar dhe në këtë diskutim është bërë pjesë edhe kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili.

Me anë të një postimi, Vasili ka shkruar se Spanja u eleminua nga kampionati njëlloj si Gjermania, apo edhe si Rama nga negociatat.

Deputeti e ka vijuar ironinë, teksa shton se edhe pse spanjollët nuk duan të festojnë, festën e tyre mund ta organizojë kryeministri Rama, duke  e etiketuar me fjalën “defiçent”.

Postimi:

Spanja “triumfon” duke u eliminuar ne kampionatin boteror sikurse Gjermania,ashtu edhe si Edi Rama me negociatat e çfryra.
Per arsye se spanjollet nuk duan ta festojne eliminimin,ka shpresa te shkoje ky deficienti yne t’jua organizoje,se ky i qan festat e çfryrjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.