Standard.al

Artistët thirrje qytetarëve: Të bashkohemi në protestë kundër shembjes së Teatrit

1

Artistë të shumtë, të mbështetur dhe nga qytetarë dhe nga aktivistë të shoqërisë civile kanë vijuar protestën e tyre në mbrojtje të godinës së Teatrit Kombëtar.

Ai që ka folur i pari në këtë protestë, ka qenë aktori Neritan Liçaj, i cili ka lexuar peticionin për të mbrojtur godinën.

Po ashtu ai ka ftuar të gjithë qytetarët që të firmosin qytetarët, por shtoi se deklarata e tyre u është dërguar dhe institucioneve shtetërore dhe ambasadave në vend.

1 Comment
  1. Sokrati says

    Te tregojme qytetari te gjithe ne krah te artisteve,ti japim mesim politikaneve mashtrues.Te gjithe para teatrit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.