Standard.al

Artistët nisin nënshkrimin e peticionit: ‘Mbro Teatrin’

0

Aktorët që nuk u bënë pjesë e pazarit të Ramës dhe Veliajt për Teatrin Kombëtar, u mblodhën sërish në protestë mbrëmjen e sotme.

Por në dallim nga herët e tjera, sonte përvec fjalimeve kishte edhe mbledhje të firmave për të kundërshtuar shembjen e godinës së teatrit.

Qytetarët me një kartë identiteti bëheshin pjesë e peticionit, përmes së cilit synohet të pengohet ligji i kaluar me procedurë të përshpejtuar me votat e mazhorancës në Kuvend.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.