Standard.al

Deklarata e ashpër Kokëdhimës: Po të jetë për Ramën ne mbetemi pa atdhe

0

I ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, kreu i ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, tha se Rama kërkoi ti ngulti thikën mbas shpine popullit shqiptar.

Sipas tij Rama kërkoi ta kthente Shqipërinë në një Guantenamo të Europës.

‘Po të ishte për Ramën do të ishte vënë në pikëpyetje e ardhmja jonë në vendin tonë. Po të ishte për këtë person ne do të mbetemi pa atdhe. Plani i tij i negociuar me ministrat e brendshëm dhe me kancelarin austriak, me ministrat e Austrisë dhe Gjermanisë, plani i tij është ogurzi për Shqipërinë. Padyshim kryeministri tani e shikon që plani i tij po bie. Plani i tij ka qenë e qartë një tradhti ndaj popullit shqiptar. Për ta kthyer Shqipërinë një Guatanamo të Europës. Për ta bërë Shqipërinë një vend plehrash’, deklaroi Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.