Standard.al

SUPERSKANDALI i radhës/ Edi Rama ‘bujar i madh’ i fal Greqisë edhe Çamërinë

1

Për të marrë votën e Greqisë në hapjen e negociatave Edi Rama nuk ka shitur vetëm detin, por ka shitur edhe Çamërinë.

Si zakonisht lajmet e këqija vijnë nga grekët.

Sërisht sot kanë qenë media greke ata që kanë lajmëruar se Shqipëria nuk ka falur vetëm detin, por ka falur edhe tokën shqiptare, tokën çame në Greqi.

Sipas medieve greke, Greqia nuk pranuar as të ulet në tryezën e bisedimeve nëse përmendet Çamëria, e jo më të nënshkruajë marrëveshje.

Në këtë pikë Edi Rama është tërhequr, duke pranuar kushtet greke, duke falur Çamërinë dhe detin në këmbim të votës së Greqisë në samitin e 28-29 qershorit ku do të vendoset për fatin e negociatave të Shqipërisë me BE-në.

1 Comment
  1. ari says

    rama ti jep ter grat e ish grat e veta,gregorin,aneten,zahon e linden vetem te qendroi ne karrik,ndryshe kriminelet e kokaines frroku,ndoket,nbalili e habilajt e vrasin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.