Standard.al

E rëndë/ Qëllohet për vdekje këngëtarja e njohur

0

Këngëtarja turke Hacer Tülü është qëlluar për vdekje në një klub nate në Turqi.

Këngëtarja 40 vjeçare, kënga më e famshme e titulluar ” Ömür Törpüsü ” e të cilës ka më shumë se katër milionë shikime në YouTube, ishte një nga dy të vrarët në sulmin pranë Bodrumit në Turqinë perëndimore.

Një person i dytë i vrarë në sulm besohet të jetë pronari i klubit të natës, i quajtur me emrin Mehmet Ali Sürensoy, ndërsa katër të tjerë u plagosën.

Raportohet se policia ka bërë katër arrestime pas studimit të kamerave të sigurisë dhe identifikimit të makinës së përdorur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.