Standard.al

Parashikimi i motit për ditën e sotme

0

Edhe gjatë ditës së sotme do të vazhdojë moti i kthjellët dhe me alternime vranësirash, ku mund të shtohen pasdite.

Më poshtë keni parashikimin e motit nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Reshjet

Gjatë ditës së sotme mund të ketë reshje të dobëta, por lokalisht deri mesatare në qarqet Dibër, Lezhë dhe Elbasan.

Në zona shumë të kufizuara reshjet mund të jenë edhe në formë shtrëngate, më e mundshme në pjesët kodrinore-malore të qarqeve gjatë pasditeve.

Temperaturat

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 27 °C

në vendet e ulëta: 19 / 29 °C

në vendet malore: 14 / 28 °C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.