Standard.al

Berisha zbulon SKANDALIN: Ja si Vangjush Dako po vjedh pronat publike në Durrës

0

Vjedhjet e pronave publike tashmë janë bërë rutinë nga zyrtarët e lartë shtetërorë. Një qytetar nga Durrësi, ka denoncuar sot një tjetër skandal që po ndodh në qytetin bregdetar.

Sipas tij kryebashkiaku Vangjush Dako dhe drejtori i OSHEE-së, Adrian Çela, po zhvendos zyrat e OSHEE-së, me qëllim që aty ku ndodhen zyrat aktualisht të ndërtohet pallat.

Denoncimi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri në Facebook:

Ja si vjedhin si bashkarisht Gjushi me Çelën në Durrës!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Zoti Berisha a keni informacion se zyrat e oshee ne Durres po i transferojne diku ne shkozet pasi zyrat ku ka qene historikisht elektriku do te prishen per tu bere nje pallat moderrn, ne katin e pare te te cilit do behen zyrat e oshee dhe katet e tjera do i ndaj Dako me Çelen…?”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.