Standard.al

Artistët e bashkuar sërish në protestë: JO kullave…

0

Artistët janë mbledhur sërish ditën e sotme përballë teatrit Kombëtar, për të protestuar për mosprishjen e këtij institucioni.

Edhe në ditën e 6-të të protestës, artistët i kanë bërë thirrje Ramës dhe kryebashkiakut Veliaj që të heqin dorë nga prishja e teatrit dhe ndërtimi i kullave.

Në mbështetje të artistëve kanë dalë edhe qytetarët shqiptarë si dhe kreu i opozitës Lulzim Basha i cili shkruan në Facebook:

PD në krah të artistëve, kundër grabitjes së pronës publike nga Rama dhe mafia e ndërtimit.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.