Standard.al

3 shpërndarës heroine në Berat, ja se ku i prisnin klientët…

0

Tre shpërndarës heroine janë arrestuar nga Policia e Beratit në flagrancë, në pikën e tyre të pritjes së klientëve pranë Poliklinës.Me vete ata nuk dispononin sasi të mëdha droge në momentin e kapjes.

Nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A. H, 25 vjeç, banues në lagjen “28 Nentori”, Berat.
J. Z, 23 vjeç, banues në lagjen “28 Nentori”, Berat.
G. D, 43 vjeç, banues në lagjen “Çlirim”, Berat.

Arrestimi i tyre u bë pasi pranë Poliklinikës në lagjen ”28 Nëntori”, gjet dhe sekuestrua një sasi e vogël heroinë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.