Standard.al

Masakrohen me thikë dy vëllezërit Lezhjanë/ Babai bën postimin e trishtë: Sot… (FOTO)

0

Edmond dhe Erald Preçi nga qyteti i Lezhës janë masakruar me thika mbrëmjen e të shtunës në Londër.

Eraldi

35-vjeçari Edmond Preçi ka gjetur vdekjen e menjëhershme ndërsa vëllai i tij Eraldi ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:45 në Greens Lane, pranë stacionit Turnpike Lane, në veri të Londrës.

Viktima u gjet i plagosur në gjendje kritike për jetën në sheshin ku dhe ndërroi jetë.

Edmondi

Autoritetet po presin ekspertizën mjeko ligjore të trupit, ndërsa kanë nisur hetimet për nisjen e konfliktit.

Pista kryesore është ajo e përplasjes midis dy grupeve rivale në rrugët e Londrës.

Në rrjetin social “Facebook”, babai i dy vëllezërve ka shpërndarë shiritin e zi dhe lajmëron ndarjen nga jeta të birit të tij.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.