Standard.al

Ekskluzive: “Policët e liruar pritet të protestojnë nesër para Ministrisë së Brendshme”

0

Gazetarja Aida Topalli raporton se nga burime te sigurta mberrijnë informacione për një protestë të Policëve të Liruar.

Burime për Standard bëjnë me dije se policët e liruar nga detyra gjatë periudhës 2013-2018 do të protestojnë ditën e nesërme para Ministrisë së Brendshme.

Akoma nuk dihet shkaku, nëse ata do të protestojnë për largimin e padrejtë që ju është bërë apo kundërshtimi për Ministrin e Brendshëm aktual.
Kujtojmë se prej dy javësh opozita dhe të rinjtë e saj protestojnë në çdo qytet të Shqipërisë, si dhe para Ministrisë më të rëndësishme në vend.
Protestat do te vijojnë edhe sot, e çdo ditë, sikurse janë shprehur edhe opozitarët, deri në largimin e ministrit Xhafaj.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.