Standard.al

Kuksianët e bashkuar i kundëvihen Ramës: Mos gabo për së dyti se…

0

Nje thirrje publike per Edi Ramën:

Nga Arif Rexhmati, kreu i PD Kukës

Z.Kryeminister mos i provoko kuksianet me lajme te kazanit tend mediatik,se se shpejti do te filloje taksa ne Rrugen e Kombit, por kthe pergjigje peticionit te firmosur nga 49 keshilltaret e Bashkive Kukes, Has e Tropoje.
Z. Rama , ata keshilltare te djathte e te majte se bashku me zgjedhesit e tyre jane te vendosur qe te mos tolerojne ne kerkesen e tyre.
Z. Rama, ju po mbani peng te frikes suaj edhe drejtesine ndaj 4 kuksianeve qe mbahen padrejtesisht ne burg. Ata jane te pafajshem dhe si te tille duhet te jene te lire.
Z. Rama, lajme dhe veprime te tilla, ku ne thelb kane diskriminimin krahinor, nuk i sherbejne integrimit europian perkundrazi jane shembull i qarte se kjo qeveri e PPP-ve eshte ne sherbim te konçensioneve dhe jo te qytetareve.
Z. Rama , mos gabo per se dyti me kuksiane.

No automatic alt text available.

 

Image may contain: text

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.