Standard.al

Berisha denoncon SKANDALIN: Përplasje me armë në Sarandë, ja si policia fsheh krimin…

0

Tashmë është bërë e rrugës që në Shqipëri, policia jo vetëm që të bashkëpunojmë me bandat, por edhe të fsheh krimin.

Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një përplasje me armë në një disko në Sarandë, por kjo ngjarje u mbajt e fshehtë në media, pasi autorët e plagosjes ishin disa persona të lidhur fort me krimin.

Denoncimi i qytetarëve u bë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook.

Ja postimi i Berishës:

Xhafo policia fsheh krimin në Sarandë!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

persh Zoti Sali Berisha,jam nje qytetar nga Saranda dhe punonjes policie..shikojeni pak rastin e mbremshem ku ne disko Mango ka ndodhur nje perplasje me arme dhe ku ngeli i plagosur nje i ri bodigard i kesaj disko ku policia po fsgeh ngjarjen gjithashtu edhe media lokale..disko eshte ne pronesi te vllezerve Islamaj trafikane te qenjeve njerzore dhe drogrash te ndryshme,qe ne si qytetar te Sarandes i njohim mir keta krimenel qe kane mbeshtej nga strukturat vendase te PS si dhe nga polizia e prokuroria..te lutem anonime ind..”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.