Standard.al

Riccardi në Tiranë/ Meta: Kënaqësi të promovojmë gjuhën e kulturën italiane

0

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur ditën e sotme në Tiranë profesor Riccardi-n, President i shoqatës “Dante Alighieri”.

Riccardi ndodhet në Tiranë për të promovuar gjuhën e kulturën italiane, që ndihmon në fuqizimin e miqësisë midis dy popujve, shkruan Meta.

Statusi i plotë:

Kënaqësi të takoja profesor Riccardi, themelues i komunitetit të “Sant’Egidio” dhe President i shoqatës “Dante Alighieri”, për të promovuar gjuhën e kulturën italiane, që ndihmon në fuqizimin e miqësisë midis dy popujve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.