Standard.al

Parashikimi i motit

0

Moti sot në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash në mesditë dhe pasdite.

Reshje shiu në orët e drekës dhe ato të pasdites në formën e shtrëngatave dhe stuhive kalimtare. Baza e reve të ulëta 800 metër. Era me drejtim veriperëndim-Verilindje 1-15 m/sek. Deti i forcës 4 me lartësi dallge 2.4 metër. Shikimi 5-20 km. Mjegullinë në orët e mëngjesit dhe për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore 15/26

Vendet e Ulëta 19/31

Vendet Bregdetare 19/28.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.