Standard.al

Skandali i Agron Xhafaj/ Më mirë burg me lekë se sa burg pa lekë

0

Skandali që përfshiu Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, dhe vëllain e tij Agronin, sot nuk është vetëm një çështje vetëm politike, por dhe një shqetësim qytetar.,

Vetëdorëzimi i Agron Xhafajt tek autoritet italiane ka ngritur sërish një pyetje të madhe, tek qytetarët. Këta të fundit mendojnë se dorëzimi i Agronit është bërë që të mos i sekuestrohet pasuria. Sipas tyre ai do të bëjë burgun, por me këtë rast do të mbrojë pasurinë.

Mesazhi i qytetarit është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja postimi i Berishës:

Më mirë burgu me lekë se sa burgu pa lekë!

Qytetari dixhital për vëllezërit mafioz Xhafaj! Lexoni mesazhin e tij. sb

“Doktor si je. Me shkon nder mend…mos ka ikur ky “Xhafa 2” per mos ti sekuestrojne shpiat,lokalet,ndertimet qe ky ka bere me leket e droges….dhe me kte rast po bej ca vjet burg sa mos te me qojne ne 0 nga leket kto te Opozites…? Mendim eshte ky.

Se ky burgun do e bej qe do e bej se ska ku shkon…keshtu qe me mire me burg dhe me lek sesa me burg dhe pa lek nga sekuestrimi…”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.