Standard.al

Ja si do jetë moti orët në vijim, surprizat që iu presin…

0

Sot pasdite (e diel, dt.13) dhe nesër (e hënë, dt.14) priten reshje në të gjithë territorin. Në qarqet Shkodër dhe Lezhë ato do t? jen? mesatare por lokalisht intensive të shoqëruara dhe me shtrëngata. N? qarqet e tjera ato priten t? jen? t? dobëta por lokalisht mesatare n? qarqet Kukës, Dibër, Tiranë dhe Elbasan, sipas IGJEUM.

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.14) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

  • Në bregdet: 16 / 24 °C;
  • Në vendet e ulëta: 15 / 26 °C;
  • Në vendet malore: 8 / 21 °C.

ERA

Sot pasdite era pritet të fryjë e lehtë ndërsa, nesër pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.