Standard.al

Shpërthen VASILI: Sa TURP! Kryeministri ç’fajsohet përmes ambasadorit Lu…

0

Kreu i grupit parlamentar Petrit Vasili ka reguar në facebook pas deklaratës së kryeminstrit të vendit ku përdori ambasadorin Lu për të mbuluar vëllanë e ministri Xhafa. Vasli shkruan se Kryeministri pergjegjesi i vetem per kriminalizimin e qeverisjes dhe shkaterrimin e imazhit te vendit i zene ne faj te rende politik ç’fajsohet duke shperdoruar emrin dhe autoritetin e perfaqesimit te ambasadorit amerikan ne Tirane z.Donald Lu.

Postimi i plotë:

Kryeministri ç’fajsohet permes ambasadorit Lu,sa turp.

Kryeministri pergjegjesi i vetem per kriminalizimin e qeverisjes dhe shkaterrimin e imazhit te vendit i zene ne faj te rende politik ç’fajsohet duke shperdoruar emrin dhe autoritetin e perfaqesimit te ambasadorit amerikan ne Tirane z.Donald Lu.
Ja ç’tha sot kryeministri ne parlament:
“Nëse do të kishte diçka të vërtetë për Fatmir Xhafën, do të kishte folur miku ynë i shtrenjtë dhe i pranishëm në mjedisin tonë, ambasadori i SHBA-së Donald Lu.”
Asnje dhe askush nuk i jep dot asnje alibi apo shfajsim pushtetit kriminal te Kryeministrit.
Amerika e parimeve te shkelqyera demokratike,qe nga george Washingtoni e deri tek Donald Trump, nuk u ka dhene kurre alibi, por u treguar vendin autoritareve te vertete dhe atyre qesharake,pushteteve te droges dhe atyre antidemokratike.
Eshte koha dhe shqiptaret po presin qe amerika t’i prije ketij misioni edhe ne Shqiperi ne keto dite te veshtira kur kryeministri ka mbjelle me krim zyrat e qeverisjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.