Standard.al

Ja vendimi për vrasësin e Elton Çiços. Burg të…

0

Gjykata Penale ka dënuar  me burg përjetë në mungesë Jani Aliajn, i akuzuar për vrasjen e Elton Çiços. Elton Çiço u ekzekutua mbrëmjen e 1 majit 2016 tek lokal “De Niro” në kryeqytet.

Jani Alia akuzohet për kryerjen e vepres penale “Vrasje me paramendim”, te kryer ne bashkepunim dhe “Mbajtja pa leje e armeve, municionit luftarak, bombave apo minave”.

Po ashtu Renato Milloshi, akuzohet per kryerjen e vepres penale “Moskallezim krimi”. Ndërsa efektivi i policisë Alban Trimi dhe mjeku Redian Rraja akuzohen për kryerjen e veprimeve qe pengojne zbulimin e se vertetes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.