Standard.al

AKSIDENTI TRAGJIK NË KURBIN/ Policia jep DETAJET: Tre të rinjtë që humbën jetën janë…

0

Tre të rinj, banues të fshatit Adriatik, rezultojnë të kenë humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik. Policia ende nuk ka konfirmuar zyrtarisht numrin e viktimave, por sikundër raportohet nga vendi i ngjarjes, të tre personat që ndodheshin në automjet kanë humbur jetën.

Informacion paraprak

Më datë 01.05.2018, rreth orës 14:30, është marrë njoftim se në Adriatik -Kurbin, ka ndodhur një aksident automobilistik.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore që kanë konstatuar mjetin tip Lancia me targë AA 389 MO , i cili kishte dalë nga rruga duke u përmbysur në kanalin anësor të rrugës.

Për pasojë kanë humbur jetën të 3 shtetasit që ndodheshin në mjet, J.M. 22 vjeç banues në Kombinat – Tiranë , S.K. 20 vjeç banues në Adriatik – Kurbin dhe B.M. 17 vjeç banues në Adriatik – Kurbin.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, po vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.