Standard.al

Nesër bëhuni gati për plazh! Ja sa shkojnë temperaturat…

0

Edhe ditën e nesërme, meteorologët parashikojnë temperatura të larta.

Më 29 Prill moti pritet të jetë  me kthjellime dhe zhvillime  vranësirash në zonat malore në mesditë.

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  6 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,2 deri në 0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të mbeten të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale

  • Zonat malore – 13/29°C;
  • Zonat e ulëta – 16/33°C;
  • Zonat bregdetare – 16/32°C.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.