Standard.al

Alketa Vejsiu, sfidë fukarallëkut/ I ndërtoi sarajet Ramës, tregon jetën prej milionereje…

0

Alketa Vejsiu shpesh herë është shfaqur si një militante dhe adhuruese e Edi Ramës edhe në programet televizive të saj.

Ajo shpeshherë është kapur nga shikuesit duke ulëritur kur i kanë kritikuar Edi Ramën. Gjithashtu njihet si bashkëshortja e biznesmenit që i ndërtoi sarajet Edi Ramës, dhe që vetë u lejua të ndërtonte sarajet e saj brenda parkut të liqenit artificial, pikërisht aty ku pronarëve të tokës Erion Veliaj ju prishi shtëpitë e banimit të ndërtuara prej dekadash.

Sot ajo ka sfiduar realitetin e varfër shqiptar duke postuar foto nga gardëroba e saj, ku shfaqen qindra palë këpucë, shumë më shumë se ish-Presidentja e Filipineve e cila njihej gjerësisht për jetën luksoze, arrogancën dhe korrupsionin me popullin e saj.

Kjo foto e Alketës i vjen në ndihmë argumentit të Edi Ramës se shqiptaret nuk janë të varfër.

Pyetja është: Cilën gardërobe përveç asaj të Alketës ka parë Rama, për të kuptuar se sa të varfër janë shqiptarët?

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.