Standard.al

Një ditë pas takimit Rama-Merkel, Qeveria bën lëvizjen e parë…

0

Pas vizitës së kryeministri Edi Rama në Gjermani, ku mediat vendase deklaruar se deputetë të Bundestagut i kanë kërkuar arrestimin e Tahirit, ka ardhur një reagim dhe nga institucionet shqiptare.

Sot mësohet se DSIK, ka gati certifikatat e sigurisë për deputetët e Komisionit Parlamentar, ku po hetohet Tahiri dhe kjo i hap rrugë hetimeve të mëtejshme.

Po ashtu mësohet se të hënën pritet që mblidhet dhe Komisioni Parlamentar për Saimir Tahirin dhe do të shqyrtohen disa informacione të rëndësishme.

Një ditë më parë opozita akuzoi qeverinë se po pengonte hetimet, por sot një institucion në varësi të qeverisë mësohet se ka gati certifikatat e sigurisë që lejon deputet të njihen me informacione që deri sot quhen sekrete.

Komisioni do të shqyrtojë informacion nga Prokuroria dhe SHISH

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.