Standard.al

Kryemadhi plas bomben: Rama shkoi me charter në Turqi direkt pas kapjes së Baronit të drogës

0

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në ‘Debat’ me Roland Qafokun ka folur përpara opinionistëve për gjendjen aktuale e politikës në Shqipëri, ndërsa nuk ka munguar edhe një deklaratë e fortë nga ana e saj.

Sipas Kryemadhit, kryeminisitri Rama ka udhëtuar në mënyrë emergjente nga Brukseli drejt Turqisë pas arrestimit të Met Kananit i cilësuar si Baroni i drogës.

Kryetarja e LSI ka rikujtuar që pas këtij takimi të papritur mes Erdoganit dhe Ramës, emri i Met Kananit nuk u dëgjua më.

“Pse nuk po dëgjoni më për Met Kananin? Edi Rama me charter shkoi nga Brukseli në Turqi pas kapjes së Baronit të drogës. Çfarë ju duket kjo”, ka thënë Kryemadhi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.