Standard.al

Protest për lirimin e kuksianëve, policia ndalon…

0

 Policia ka ndaluar ditën e sotme edhe 3 aktivistë të Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Gjatë ditës së sotme, policia e Shkodrës ka shoqëruar 3 aktivistët Arvit Bushati kryetar i FRPD, Besjan Zala dhe Ergys Ivziku.

Sipas policisë ata dyshohen se kanë prishur qetësinë publike dhe kanë marre pjesë në një protestë të paligjshme, si dhe janë autorë të hedhjes se tymueseve dhe shashkave.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.