Standard.al

Video/ Me shpejtësi në rrugën e Kavajës, ja çfarë ndodhi…

0

Policia rrugore ka bllokuar dhjetëra patenta, ndërsa në pranga janë vendosur 3 persona.

Gjatë kontrolleve gjatë natës nëpër rrugët e kryeqytetit është ndaluar edhe një makina, që po ecte me 98 kilometra në Rrugën e Kavajës.

18 leje drejtimi të pezulluara për shpejtësi tej normave te lejuara.

Tre drejtues në pranga për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

10 leje drejtimi të pezulluara për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Policia apelon për më shumë kontroll dhe përgjegjshmëri nga qytetarët në zbatimin e rregullave të qarkullimit rrugor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.